Haber

Yargıtay, Kadir Şeker’in Cezasını Onadı!

Yargıtay, Kadir Şeker’in 10 yıl 10 ay hapis cezasını onadı. 12 yıl 6 ay olarak verilen hapis cezası, yargılamanın yürütülmesi için Yargıtay tarafından bozuldu.

Kadir Şeker, yargılama sonucunda 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Yargıtay, mahkemenin bu kararını onadı.

Ne oldu?

Kadir Şeker, 5 Şubat 2020’de merkez Selçuklu ilçesine bağlı Kosova Mahallesi’nde parkta çıkan tartışma seslerini duyunca bir kadının şiddet gördüğünü düşünerek çifti ayırmaya çalıştı.

Bu sırada Özgür Duran’ın sözlü ve fiziki müdahalesiyle karşılaşan Kadir Şeker ile girdiği mücadelede aldığı bıçak darbesiyle yaralanan Duran, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Şeker, ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılırken cezası, ‘haksız tahrik’ten 15 yıla, ‘iyi halden’ indirimden 12 yıl 6 aya indirildi.

Şeker’in avukatlarının itirazı üzerine dosya Yargıtay’a gitti ve Yargıtay 1. Ceza Dairesi, Kadir Şeker’in hapis cezasına itirazına ilişkin inceleme yaptı.

Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi’nin yaptığı incelemenin ardından Türk Ceza Kanunu’nun 29’uncu maddesi uyarınca başvuru sırasındaki tahrikin derecesi ve yoğunluğu dikkate alınarak cezanın üst sınırına yakın bir indirimle ceza belirlendi. bozuk olduğu açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu