Haber

Yeni dönemin en genç milletvekilleri belli oldu! AK Parti’den 4, Yeşil Sol Parti’den 1

28. Yasama Dönemi’nde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 30 yaş altı 5 milletvekili görev yapacak. Buna göre yeni yasama döneminde AK Parti 30 yaş altı 4 milletvekili Meclis’e getirirken, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) bir milletvekili ile Meclis’te yerini alacak.

AK PARTİ’NİN EN GENÇ AVUKATI

Ankara 1. Bölge 4. sıra milletvekili aday adayı gösterilen AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Ar-Ge ve Eğitim Lideri Zehranur Aydemir (25) TBMM’nin en genç milletvekili olacak. 24 Haziran 2018 Milletvekili Seçimlerinde İstanbul 3. Bölgeden milletvekili seçilen Rümeysa Kadak ile birlikte mecliste en genç milletvekiline sahip olan AK Parti, 28. yasama döneminde de bu özelliğini korumuştur.

AK PARTİ’DEN SEÇİLEN DİĞER 3 İSİM

İstanbul 3. Bölge’den milletvekili seçilen Rümeysa Kadak’ın (27) yanı sıra, AK Parti Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanı Mesut Bozatlı (29) ve İstanbul’dan milletvekili seçilen AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan (30) İzmir 2. Bölge de meclisteki yerini alacak. .

YEŞİL SOL PARTİ İLE BERİTAN GÜNEŞ MECLİS’TE

Yeşil Sol Parti’nin Mardin’den aday gösterdiği 28 yaşındaki psikolog Beritan Güneş Altın, genç milletvekillerinin ortasında kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu