Haber

Diyanet İşleri Başkanı ve İlker Başbuğ Altı Masada Tartışması

Millet İttifakı’na dahil partilerin genel başkanları dün CHP konutunda bir araya gelerek 28 Mayıs’ta yapılacak 2. Cumhurbaşkanlığı seçimi planlarını konuştu. Görüşmede kabinede görev alacak bakanların önceden tanıtılması konusu görüşüldü.

Gazeteci Murat Sabuncu, cumhurbaşkanı toplantısında konuşulanları T24’teki yazısında yazdı.

Sabuncu’ya göre tablonun en çarpıcı tartışması kabinede görev alacak bakanların önceden açıklanması oldu.

“Geleceğin Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu toplantıda ilginç bir örnek verdi. Anadolu’da gezerken “Kılıçdaroğlu kazanırsa Diyanet kapanacak” ve “PKK ile işbirliği var” şeklinde iki konunun gündeme geldiğini gördüğünü belirtti.

“Yani hükümetin propagandasına bir cevaptı. Davutoğlu, ‘Diyanet İşleri Başkanlığı adayımızı açıklayalım, bu yalanı çürüteceğiz’ dedi. Toplantıdaki diğer isimler de bazı bakanlıklarda ve bürokraside bazı kadroların açıklanabileceği fikrine destek verdi.”

“Ancak Meral Akşener ‘İşler aceleye getirilemez’ düşüncesiyle bu fikri kabul etmedi. Hatta ‘İsterseniz beşiniz açıklayın, ben yapmayacağım’ diye tavır aldı” dedi.

Gazeteci Sabuncu’nun “Teyit edemedim” dediği iddiası, Milli Savunma Bakanlığı için düşünülen adaylardan birinin Ergenokon’dan tutuklu yargılanan 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ olduğu. işlem.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu