Haber

Tepebaşı Belediyesi ve Eskişehir Barosu Kadın Danışma Merkezi’nde İşbirliği Yapacak

Tepebaşı Belediyesi ile Eskişehir Barosu arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Eskişehir Barosuna kayıtlı avukatlar, Tepebaşı Belediyesi tarafından açılan Kadın Danışma Merkezi’nde kadınlara hukuki dayanak verecek. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Lider Ataç, “Baroyla imzaladığımız protokolle kadınlarımızı güvence altına alacağız” dedi.

Tepebaşı Belediyesi tarafından açılan Kadın Başvuru Merkezi’nde kadınlara hukuki destek sağlamak ve yasal hakları konusunda bilgilendirmek amacıyla Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Eskişehir Barosu Başkanı Mustafa Elagöz iş birliği protokolü imzaladı.

İmzalanan protokol kapsamında Eskişehir Barosuna kayıtlı avukatlar, Kadın Başvuru Merkezi’nden yararlanan kadınları yasal hakları ve hak arama yolları konusunda bilgilendirecek. Protokol ile yasal haklarını öğrenen ve yasal işlem başlatmak isteyen kadınlar Baro Adli Yardım Bürosuna yönlendirilerek adalete erişimlerine zemin hazırlanacak. Bir yıl sürecek protokolle görevlendirilen avukatlar, haftanın bir günü Kadın Danışma Merkezi’nde görev yapacak.

Protokol imza töreninde konuşan Başkan Ataç, şunları söyledi:

“İstanbul Sözleşmesi’nin iptal edilmesiyle artan kadına yönelik şiddeti hepimiz takip ediyoruz. Bu konudaki aksaklıklardan dolayı bölgemizde kadınlarımızı güvence altına almak için Kadın Danışma Merkezi kurduk. Kadınlarımızı imzalayacağımız protokolle garanti altına alacağız.” Baro ile imzaladım. Eskişehir Barosu Başkanına ve avukatlarımıza teşekkür ediyorum.”

Baro Başkanı Mustafa Elagöz şunları söyledi:

“Ülkemizde kadına yönelik şiddet maalesef son yıllarda çok arttı. Hem kadın hakları merkezimiz hem de kadın hakları komisyonu üyelerimiz bu konuda çalışma yapıyor. Tepebaşı bölgesinde yaşayan kadınlarımıza hukuki destek sağlamak amacıyla Eskişehir Barosu Tepebaşı Belediyesi’nin kurduğu Kadın Danışma Merkezi’nde dernek avukatları görev yapmaktadır.Tepebaşı Belediyemiz ile hanımlarımızın yanında olduğumuzu göstermek ve genel bahislerde bilgilendirmek amacıyla protokol imzaladık.Protokolün Tepebaşı’nda yaşayan hanımlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. , Tepebaşı Belediyemiz ve Baromuz.”

Uluönder Mahallesi Cansen Sokak A Blok No:5/2 adresinde hizmet veren Bayan Danışma Merkezi’nden randevu ve bilgi almak isteyenler 0 (222) 211 40 00/8917 numaralı telefondan yetkililere ulaşabilirler.

Kaynak: ANKA / Yeni

ivrindihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu