Haber

Kısaca Edirne’den

Edirne 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği Lideri Veysel Güner, 12 Eylül darbesinin 43. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Güner, mesajında, 43 yıl önce yaşanan askeri darbeyle ülkenin öz evlatlarının birbirinden ayrılarak birbirine düşman haline getirildiğini belirtti.

Güner, Türkiye’nin birlik ve beraberlik içinde kalkınma adımlarını attığı süreçte karanlık çevrelerin defalarca darbe ve darbe girişimlerine maruz kaldığını vurguladı ve mesajında ​​şu ifadelere yer verdi:

“Yakın tarihimizde yaşanan 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimi bunun en açık göstergelerinden biridir. Ancak bu aziz millet, artık darbelere boyun eğmeyeceğini 15 Temmuz gecesi net bir şekilde ortaya koymuştur. iradesine pranga vurmak isteyenlere izin vermeyecektir.Bu ülkenin çocukları, genci, yaşlısı ve seçtiği hükümet, arkasında durmuş, onun iradesini paletleriyle ezmeye çalışan tanklara izin vermemiştir. Cumhurbaşkanıyla birleşerek bu tür darbelere bir daha boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya göstermiş oldu.12 Eylül’ün parçaları 15 Temmuz’da milletimiz tarafından tarihe gömüldü. 112 darbesi. Böyle günlerin bir daha yaşanmamasını Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.”

Jandarma ekipleri trafik kazalarının önlenmesi için vatandaşları bilgilendirdi

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, trafik kazalarının önlenmesi veya en aza indirilmesi, can ve mal kayıplarının önlenmesi amacıyla bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Edirne Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte yapılan analizler sonucunda artan araç ve nüfus yoğunluğuna bağlı olarak can ve mal kaybına neden olan trafik kazalarında da artış olduğu görüldü.

Bu nedenle Lalapaşa ilçesine bağlı Taşlımüsellim köyünde trafik jandarma ekipleri tarafından bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Programda vatandaşlara temel trafik kuralları, reflektör, kask ve yelek kullanımının önemi anlatılarak, traktör ve diğer tarım araçlarının güvenli kullanımı konusunda bilgiler verildi.

Trafik kazalarının önlenmesi, can ve mal kaybının önlenmesi ve güvenli trafik akışının sağlanması amacıyla kontrol ve bilgilendirme çalışmalarının devam edeceği belirtildi.

sarayajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu