Haber

Kartepe’de 10 Kasım Törenleri

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85. yıl dönümünde özlem ve saygıyla anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü anma törenlerinde Kartepe protokolü de hazır bulundu. Kartepe Kent Meydanı’nda düzenlenen törenlere Kartepe Kaymakamı Hasan Öztürk, Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, belediye başkan yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, birim yöneticileri, muhtarlar, meclis üyeleri, öğrenciler ve Kartepeliler katıldı.

 

BİR SAYGI ANI

Kartepe Kaymakamı Hasan Öztürk ve Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından dokuzu beş geçe sirenler eşliğinde saygı duruşunun ardından hep birlikte İstiklal Marşı söylendi.

 

GENİŞ KATILIM

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü programı Kartepe Güzel Sanatlar Lisesi’nde devam etti. Kartepe Kaymakamı Hasan Öztürk, Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, İlçe Jandarma Komutanı Özkan Bakır, İlçe Emniyet Müdürü Sinan Arslan, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, okul müdürleri, birim müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

MUSTAFA KEMAL ARANIRSA

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Süleyman Şah İlkokul Müdürü Murat Bülent Kaplanoğlu günün anlam ve değerini anlatan konuşmasını yaptı. İkinci sınıf öğrencilerinin öğretmenleri Funda Özkan Kulaksız’ın eşlik ettiği “Atatürk ve Kurtuluş Savaşı” adlı gösterisi ilgiyle izlendi. Süleyman Şah İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Nisa Buğlem Özkan, “Mustafa Kemal Seslenirse” şiirinin orijinalini okudu.

 

BÜYÜK İLGİYLE İZLENDİ

3.sınıf öğrencilerinin öğretmenleri Hatice Latife yönetiminde hazırladığı “Atam” ritim gösterisi, 4.sınıf öğrencilerinin öğretmenleri Tuba Baransel yönetiminde hazırladığı pantomim gösterisi, yapay zeka ile Atatürk’ün sesiyle düzenlenen Çökertme Türküsü ve 2.sınıf öğrencilerimizin öğretmenleri Özge Öztürk yönetiminde hazırladığı “Atam” ritim gösterisi. “Öldüğünü Nasıl Anlarım” başlıklı gösteriler büyük ilgiyle izlendi.

 

İLÇE VALİSİ ÖZTÜRK ÖDÜL VERDİ

Program sonunda 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla ilçe genelinde düzenlenen şiir, fotoğraf ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi. Kartepe Kaymakamı Hasan Öztürk, fotoğrafçılık dalında birinci olan Eşref Uslu İlkokulu öğrencisi Ceren Çimen’e, şiir dalında birinci olan İstasyon Ortaokulu öğrencisi Nisa Gül’e ve dereceye giren Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi öğrencisi Gizem Pir’e ödüllerini verdi. Kompozisyon dalında birincilik.

 

BAŞKAN KOCAMAN’A ÖDÜL VERİLDİ

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, fotoğraf dalında ikinci olan Eşref Uslu İlkokulu öğrencisi Emine Yaren Kılıç, şiir dalında ikinci olan Rahmiye Ortaokulu öğrencisi Belinay Çağlar ve Maşukiye Anadolu Lisesi öğrencisi Sude’ye ödüllerini verdi. Kahraman kompozisyon dalında ikinci oldu. verilmiş.

 

SIRALAMAYA ULAŞANLARA ÖDÜLLER VERİLDİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, fotoğraf üçüncüsü olan Osmangazi İlkokulu öğrencisi Enes Mert Yıldırım’a, şiir üçüncüsü olan Hasanpaşa Ortaokulu öğrencisi Zeynep Topal’a ve Gülbahar Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne teşekkür etti. kompozisyon dalında üçüncü olan öğrencimiz Özge Avşar oldu. Ödüllerini verdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu