Yaşam

Kadın ve Sağlık Atölyesi Eğitimleri Çiğli’de devam ediyor

Çiğli Belediyesi’nin Güzeltepe Kadın Dayanışma Derneği’nin katkılarıyla hayata geçirdiği “Kadın ve Sağlık Atölyesi” eğitimleri, Kahramanmaraş depremi nedeniyle verilen ortanın ardından devam ediyor.

Kadınları sağlık konusunda bilinçlendirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Çiğli Belediyesi, Kahramanmaraş’ta deprem öncesi Güzeltepe Mahallesi’nde başlattığı Hanımlar ve Sağlık Atölyesi eğitimlerine devam ediyor. Güzeltepe Kadın Dayanışma Derneği iş birliğinde düzenlenen çalıştay kapsamında beden tanıma ve hijyen eğitimi tamamlandı. 4 haftalık eğitimler; kadın sağlığı, cinsel sağlık hakları, çocukluk ve ergenlik döneminde cinsel eğitim konularında sorularla devam edecek.

Başkan Gümrükçü: “26 mahallemizde devam edecek”

Kadınlara yönelik yürütülen hizmet ve projelerle ilgili açıklamalarda bulunan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Çiğli’de kadının varlığını güçlendirmek için sosyal, kültürel, sportif ve ekonomik faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. prof. Dr. Nermin Abadan Unat Uzun Ömürlü Kadınlar Merkezi’nden sonra Şirintepe Kadın Dayanışma Merkezi’ni açtık. Bu merkezlerde kadınların taleplerini dikkate alarak sağlık, aile ve kadın hakları, hobi ve meslek kursları gibi konularda seminer ve toplantılar düzenliyoruz. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüzün Kahramanmaraş depremi öncesi Güzeltepe Mahallesi’nde başlattığı Kadın ve Sağlık Atölyesi eğitimleri kaldığı yerden devam ediyor. Alanında uzman arkadaşlarımız bu toplantılarda merak edilen konularda bilgilendirme ve yönlendirmeler yapıyor. Güzeltepe Mahallesi başta olmak üzere çevre mahallelerdeki kadınları toplantılarımıza bekliyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

aksehir-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu