Haber

İzmir’de kadınlar çocuk istismarını protesto etti

İZMİR – İzmir’de Kadınlar Birlikte Güçlü’nün (KBG) davetiyle gösteriye gelen kadınlar, TJA’lı kadınlara yönelik operasyona ve son dönemde kadın ve LGBTİ+’lara yönelik artan saldırılara ilişkin basın açıklaması yaptı. Konak İskelesi önünde meydana gelen bayanlar, “Susmuyoruz, korkmuyoruz, size cevap veriyoruz” yazılı pankartlar açarak “Biji berxwedana jinan”, “Jin jiyan azadi”, “Yaşasın” sloganları attı. Nefrete rağmen hayat” ve “Çocuk istismarından beraat etmeyeceğiz”. Kadınlar yaptıkları açıklamada, 25 Kasım’da Taksim’den Amed’e, İzmir’den Mersin’e kadınların karanlığa teslim olmayacağını, direnişi büyüteceğini bir kez daha gösterdiklerini belirttiler.

‘İtirafçı Dedikleri İftiracıların Temel İddialarıyla Tutuklandılar’

“Kadınların ortaya koyduğu bu kararlılığın AKP-MHP faşist iktidarını korkuttuğu” belirtilen açıklamada, kadınlara, kadın hareketine ve kazanımlarına sürekli saldırıldığı belirtildi. TJA’lı kardeşlerimize yönelik operasyonun son örneği olan operasyonda gördüğümüz gibi bir yandan gözaltı ve tutuklama saldırılarıyla erkek devlet şiddetini artırırken, erkek şiddetine destek 14 ilde terör estirerek alıp tutukladıkları meslektaşlarımız için bir kez daha buradayız.Arkadaşlarımız Ankara TEM şubesinin günlerce süren eziyetine maruz kaldı, saatlerce elleri kelepçeli tutuldu. , toplantı adı altında itibarsızlaştırılmaya çalışılmış ve tüm bunların sonucunda asılsız iddianameler ve bazılarına itirafçı dedikleri iftiracıların asılsız argümanları ile tutuklanmışlardır.Bu saldırıya cevabımız açıktır; Susmuyoruz, korkmuyoruz, boyun eğmiyoruz.”

‘ÇOCUK İSTİSMARININ TAKİPÇİSİYİZ’

Açıklamada, cezaevlerinin tabuta dönüştürülmeye çalışıldığı ve yüzlerce hasta mahpusun tedavi hakları ellerinden alınarak öldürülmeye çalışıldığı belirtildi. “Kadınlar cezaevlerinde, işyerlerinde, evde, sokakta direnmeye devam edecek. Korkunuz haklı bir korku! Biz kadınlar, erkek egemenliği yıkılana kadar ne yaparsanız yapın durmayacağız.” Hiranur Vakfı’nda yaşanan taciz olayına değinilen açıklamada, “6 yıllık bir evlilikle gündeme gelen Hiranur Vakfı ve türevlerini yok edene kadar bu sorunun takipçisi olacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz. yaşlı çocuğu kurtarın ve çocuklar için yaşanabilir bir alan yaratın.” .

LGBTİ+’lara yönelik artan nefret saldırılarına da dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ülkenin dört bir yanında nefret mitinglerinin önünü açıyor, nefreti körüklüyor. LGBTİ+’lara yönelik nefret büyüdükçe arkadaşlarımızın dini alanları birer birer yok edilmeye çalışılıyor. Geçen hafta bir trans kadın müzisyen arkadaşımız İzmir’de transfobik bir saldırının saldırısına uğradı ve bu nefret politikaları sonucunda ağır darbeler aldı.Bir kez daha söylemek istiyoruz, alışın! LGBTİ+’lar vardır ve var olmaya devam edecekler. Bu saldırılarla etrafımızı sardıkları karanlıkta biz erkek egemenliğini yıkmaya kararlıyız.İran’da başlayan ve devam eden direnişten güç alıyoruz.Birbirimizden güç alıyoruz.İran’daki direnişi daha da büyüteceğiz. Türkiye ve tüm dünya ve mutlaka biz kazanacağız.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu