Haber

itiraz edecekler! Giresunspor Başkanı’ndan yabancı kuralına ilişkin çok konuşulan açıklamalar

Spor Toto Muhteşem Lig gruplarından Bitexen Giresunspor’un başkanı Nahid Ramazan Yamak, transfer yasağı nedeniyle mevcut takımı korumak için adımlar attıklarını söyledi. Yamak, Çotanak Spor Kompleksi’nde düzenlediği basın toplantısında, kulübün şu anda FIFA’da devam eden davalar dahil 271 milyon lira borcu olduğunu belirtti.

“NELERİ GELİŞTİREBİLECEĞİME BAKIYORUM”

FIFA’daki dava süreçlerinden dolayı avukatlık ve tahakkuk masrafları nedeniyle 25-30 milyon lira borç doğacağına dikkat çeken Yamak, 300 milyon lira civarında borçla karşı karşıya kalacaklarını bildirdi. Yamak, “Hasar bu, battık, bitirdik.” “Ben ne geliştirebilirsem oyum, ne ödersem ona bakarım. Nitekim geldiğimiz günden bu yana bugüne kadar 7 milyon lira ödedik” gibi telaffuzlar arasında bir kişinin bile olmadığına dikkati çeken, yarın da futbolcuların maaşlarını ve geçen haftaki primlerini ödediğimizde iki haftada yaklaşık 15 milyon lira ödemiş olacağız.” ödemiş olacağız.” dedi.

“YASAĞIMIZ VAR”

Transfer yasağına da değinen Yanak, “Kulüp orta dönemde transfer yapamadı, bu sene sonunda transfer yapamayacağız o yüzden transfer tahtasını açsak bile transfer şansımız yok çünkü. Bir cezamız var. Mevcut takımı korumak için de adımlar attık. Campuzano’nun sözleşmesini feshetme durumu vardı. “Aslında oyuncumuza ciddi bir teklif geldi ve oyuncumuz borcunu bırakmak zorunda kaldı. Ayrıca kulüpten gelir elde etme fırsatı da buldu. Kulübe 600 bin euro civarında bir fayda sağlayabilirdik. Ama büyük resme baktığınızda ayrılamayacağımızı gördük ve Campuzano’ya para ödedik.” ifadelerini kullandı.

“GİRESUNSPOR KİMSEYİ SATMAYACAK”

Giresunspor’da satılık futbolcu bulunmadığını belirten Yamak, “Giresunspor şu anda kimseyi satmayacak. Bazıları oyuncularımızı başka kadrolara götürmek için uğraştı, biz de onlara karşıyız. Elimizden geldiğince tüm oyuncularımız ve önümüzdeki dönem bu takımla devam edeceğiz.” dedi. Takımdaki oyuncuların çok karakterli olduğunu kaydeden Yamak, “Bajic’in 350 bin euro civarında alacağı var. tüm futbolcular.” ifadelerini kullandı.

“İTİRAZ EDECEĞİZ”

Başkan Yamak, bir gazetecinin TFF’nin ligden çekilen takımlardan transfer edilecek yabancı oyuncuların oynaması şartıyla kontenjan kuralını 9+2 olarak güncellemesine ilişkin sorusuna, “Giresunspor olarak maalesef çıkabiliyoruz. 3 Türk, 8 yabancı. Ancak bu durumdan dolayı diğer kadrolar 2 Türk. 9 yabancı oyuncuyla çıkabiliyorlar. Acayip haksız bir rekabet, bizim için de dezavantaj, buna hızlı bir şekilde, en geç önümüzdeki hafta itiraz edeceğiz.” yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu