Haber

İSİB, ISK-SODEX Bilgi Standıyla İhracatçıları Ağırladı

İSİB, ISK-SODEX Bilgi Standıyla

İhracatçılara Konut Ağırlığı

 

16. ISK SODEX İstanbul Fuarı’na Info Standı ile katılan İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), şubesinin en değerli paydaşı ihracatçıların yurt dışındaki muhataplarıyla buluşmalarına ev sahipliği yaptı.

19’u yurt dışından olmak üzere toplam 750 katılımcının ve 119 farklı ülkeden yaklaşık 14 bin yabancı ziyaretçi olmak üzere 90 bine yakın ziyaretçinin yer aldığı ISK SODEX Fuarı’nda İSİB, katılımla Alım Heyeti organizasyonunu düzenledi. 69 ülkeden 400’e yakın yabancı iş adamının katılımıyla. fuarda yer alan Info Standı ile ihracatçıların yurt dışı ile köprü kurmasını sağladı.

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’ınTürk İklimlendirme Sektörünü oluşturan firmaların temsilcileri, ziyaretiyle onurlandırdığı İSİB standında üç gün boyunca yabancı mevkidaşlarıyla bir araya gelerek, ürünlerinin ticarileştirilmesi ve ihracata dönüştürülmesi üzerinde çalıştı.

ISK SODEX fuarının iklimlendirme sektörünün en değerli iki fuarından biri olduğunu belirten, İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, Fuarla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Bugün itibarıyla yaklaşık 7 milyar dolarlık ihracat hacmine ulaşan Türk İklimlendirme Bölümü, küresel pazarlarda emin adımlarla büyüyor. ISK Sodex fuarımızın bu büyüklüğü göstermesi ve yeni ticari köprüler kurması açısından değerli bir kilometre taşıdır. İhracatçılarımız hem Alım Heyeti teşkilatımızda hem de kurduğumuz Bilgi Standında çok değerli toplantılar gerçekleştirdiler. Bu toplantıların ticarileşmesi ve kısa sürede ihracata dönüşmesi konusunda ihracatçılarımıza destek vermeye devam edeceğiz. Özellikle bu fuarda güç verimliliği yüksek, doğayı ve insanı koruyan cihazların ön plana çıktığını gördük. Küresel iklim krizinin etkilerini en aza indirmek amacıyla Avrupa Yeşil Anlaşması kapsamında belirlenen hedeflere ulaşmak ve bu hedefleri gerçekleştirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Fuar süresince tüm ihracatçılarımızla bu konuda görüş alışverişinde bulunduk.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu