Haber

Cemal Enginyurt canlı yayında Kılıçdaroğlu’na seslendi: Beni İBB başkan adayı yapsın çok rahat alırım

CHP’de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlutarafından başlatılan değişim rüzgarı devam ederken. oy hazırlıklarını hızlandırdı. Dün akşam bir yayına katılan Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt, kalbinde İBB başkanlığı olduğunu belirterek, “Kemal Bey çok güzel bir insan, yüreği çok olan, bir o kadar da veren bir insan. Allah’ın izniyle, beni ittifaktan değil CHP’den İBB Başkan adayı yapsın. Ben Türk’üm. “Kürt, Çerkez, Laz, herkesten rahatlıkla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olurum. Alevi, Sünni. Ben de bunu istiyorum” dedi.

YEREL SEÇİM ÖNCESİ GERİLİM ARTIYOR

Oy Kemal Kılıçdaroğlu, yenilgisinin ardından parti içinden istifa davetlerine maruz kaldı. İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ve beraberindeki isimler Kılıçdaroğlu’na karşı bir araya gelerek gizli mitingler düzenledi. Hatta geçen hafta bu toplantılardan birinin ifşa edilmesiyle CHP’de tansiyon üst seviyeye çıktı. Kılıçdaroğlu, bu görüşme için “Etik bulmuyorum” dedi. 2024 yerel seçimleri öncesi yaşanan bu gelişmeler, İmamoğlu’nun yeniden belediye başkan adayı olup olmayacağı sorusunu da akıllara getirdi.

“İTTİFAK DEĞİL, BENİ ADAY VERELİM”

Gelişmeler ilgiyle takip edilirken, İBB başkanlığı için dikkat çekici bir çıkış geldi. Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt, canlı yayında, “Genel seçimlerde partiler oylanır ama yerel seçimlerde adayın da önemi vardır. İttifaksız kazanamayacağımızın sözü, yenilgiyi şimdiden kabul etmektir. Kemal Bey, güzel insan, yüreği çok insan, verdiği kadar veren insan Allah’ın izniyle “İnsanlar beni ittifaktan değil CHP’den İBB Başkan adayı yapıyor. Türklerin, Kürtlerin, Çerkezlerin, Lazların, Alevilerin, Sünnilerin oylarını alarak rahatlıkla İstanbul belediye başkanı olabilirim. Onuda istiyorum.”

haber-mengen.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu