Haber

Canan Kaftancıoğlu: Bu açgözlüleri sandıkta göstereceğiz

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu , Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından İstanbul Ataköy deprem toplanma alanına yapılan toplu konut inşaatına yeniden tepki geldi. Kaftancıoğlu, “Halkının deprem toplanma alanı olan yeri hâlâ vermeye devam ediyorlar. Bu açgözlülere sandıkta göstereceğiz.”

İstanbul Ataköy 1.Bölüm’de yeşil alan ve sallantılı toplanma alanı olarak kullanılan 564 blok 14 parselden oluşan planlanan yere otel yapılmak istenmiştir. Ancak Ataköylü Mahallesi sakinlerinin yansımaları nedeniyle bu alana otel yapamayan firma, bu sefer rezidans yapmak için çalışmalara başladı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) sattığı araziyi satın alan şirket, önce budama bahanesiyle bölgedeki ağaçları kesti.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, yaşananlara Twitter hesabından tepki gösterdi. İşte Kaftancıoğlu’nun o paylaşımı:

“2014 yılında bu planın mahkeme tarafından iptal edildiği yerde, 2022’de bakanlık toplu konutu yeniden devralıyor. Yine TOKİ’nin açması gereken yeri, hatta belediyenin kullanacağı yeri de verecekler.” Bölge halkı sarsıldı. Biz bu açgözlüleri sandıkta göstereceğiz.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu