Haber

Bolu Valisi Erkan Kılıç, sel ve taşkın bölgelerinde incelemelerde bulundu.

Bolu Valisi Erkan Kılıç, kentte sel ve taşkınlardan etkilenen Mengen-Yedigöller karayolunda incelemelerde bulundu.

Kılıç, 9-10 Temmuz tarihlerinde şiddetli yağışlar nedeniyle meydana gelen sel ve taşkınlardan zarar gören bölgelerde denetim çalışmalarını sürdürüyor.

Mengen-Yedigöller karayolunun 31’inci kilometresindeki Karadere mevkiinde yağışlar nedeniyle yıkılan köprü ve devamındaki yolun hasarlı kısımlarında yapılan çalışmaları inceleyen Kılıç, yetkililerden bilgi aldı.

Kılıç’a İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı Köstereli, Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk ve Tarım ve Orman Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğü Bolu Şube Müdürü Mustafa Gözler eşlik etti.

Vali Kılıç, Bolu’da meydana gelen sel ve sel sonrası 112 Acil Çağrı Merkezi, AFAD, polis ve jandarma birimleri başta olmak üzere tüm kurumların ellerinden geleni yaptığını belirterek, görevli personelin sel ve sel nedeniyle oluşan hasarın tespiti için çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti. sel suları ve taşkınlar ile vatandaşların mağduriyetini gidermek. .

Kılıç, selin olduğu ilk andan itibaren görev alan herkese teşekkür ederek, “Selin izlerini silmek için ilk andan itibaren sahada görev yapan tüm amirlerimize ve personelimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. özverili çalışmalarından dolayı şehrimizde meydana gelen sel felaketinden etkilenen ve zarar gören tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. durum.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu