Haber

BBP Hukuk Politikaları Kurulu Toplantısı Yapıldı

Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Hukuk Politikaları Kurulu, Genel Başkan Mustafa Destici başkanlığında toplandı.

BBP’den yapılan açıklamada, Destici’nin, parti genel merkezinde düzenlenen Hukuk Politikaları Kurulu toplantısında merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili devam eden soruşturma ve davalar hakkında bilgi verdiği belirtildi.

Açıklamada, Destici’nin hukuki sürecin takibi ve yönetim kurulunun sürece katkısına ilişkin talimat verdiği, toplantı gündeminin ikinci maddesinin ise “Yargı Kurumları Arasındaki Mevcut Görüş Farklılıkları ve Yargı Kurumları Arasındaki Mevcut Görüş Farklılıkları” olduğu belirtildi. Siyaset Üzerine Düşünceler” başlıklı toplantıda bu konu üzerinde istişarelerde bulunuldu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Toplantının üçüncü gündem maddesi olan ‘Türkiye Cumhuriyeti Yeni Anayasası Çalışmaları’ görüşüldü ve yeni anayasa çalışmaları yapacak bir akademik heyet oluşturulmasına karar verildi. Partimizin daha önceki çalışmalarının da bu kapsamda yapılmasına karar verildi. Yeni heyet tarafından güncellenip sonuçlandırılacak. Kapsamlı bir çalışma.” “Ve değerlendirmelerimiz ilerleyen zamanlarda kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu