Yaşam

22. Uluslararası Antalya Piyano Festivali Başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 22.’si düzenlenen Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 3 Aralık Cumartesi günü Almanya’nın en yetkin icra sanatçıları Stephan Weh ve Marcel Dorn’dan oluşan Pianotainment’ın dört el piyano performansıyla başlıyor. AKM. Festival, dünyaca ünlü sanatçıları Antalya’da müzikseverlerle buluşturacak.

2000 yılından bu yana Antalya’nın uluslararası “Sanat Kenti” kimliğine katkıda bulunan Avrupa Festivaller Derneği (EFA) üyesi Uluslararası Antalya Piyano Festivali bu yıl 3-11 Aralık tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. Antalya Büyükşehir Belediyesi konutunda 22. kez gerçekleştirilecek olan festival, dünyaca ünlü sanatçıları Antalyalı müzikseverlerle buluşturacak.

Türkiye’nin en değerli sanat etkinliğinin 3 Aralık Cumartesi günü saat 20.30’da AKM Aspendos Salonu’nda açılışını yapan Almanya’nın en yetkin performans sanatçıları Stephan Weh ve Marcel Dorn’dan oluşan Pianotainment, mükemmel bir dört el piyanosu ile eğlence ve virtüözlüğü buluşturdu. göstermek. ile gerçekleşecek

Yıldızlar Geçidi’ne sahne olacak festivalde; Pianotainment, Robert Lakatos, Tanini Trio, Evrim Turan, Diego Valdivia ve Ufuk & Bahar Dört gibi yerli ve yabancı ünlü isimler sahne alacak.

DÜNYANIN KULAĞI ANTALYA’DA OLACAK!

müzik ziyafeti ; 4 Aralık’ta Hem caz hem de klasik müzikte inanılmaz derecede yetenekli bir piyanist olarak kabul edildi Robert Lakatos sen, 7 Aralık’ta Tahir Aydoğdu (Yasa), Bilgin Canaz (Ney) ve Burçin Büke Doğu ve Batı müzik kültürleri arasında köprüler kurarak dünya halkları arasında dostluk ve barışı pekiştirmeyi amaçlayan (Piyano). Tanini Trio’ sen ; 9 Aralık’ta Şef Gints Glinka’ yönetimi altında Antalya Devlet Senfoni Orkestrası piyanist eşliğinde Evrim Turan ‘BEN; 10 Aralık’ta piyanosuyla yepyeni bir flamenko füzyonu yaratan ve eleştirmenlerden övgüyle söz ettiren. Diego Valdivia ve 11 Aralık dünyaca ünlü piyano ikilisi Horizon&Bahar Dördüncü ev sahipliği yapacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu