Haber

Yunan haber sitesinden seçim yorumu: Maç, set ve maç Erdoğan’ın

Millet İttifakı’nın adaylık sürecinde yaşadığı kriz ve nihayetinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday gösterilmesi Yunan basınında farklı analizlere yol açtı.

Bazı siteler Kılıçdaroğlu’nun gelmesiyle daha Batılı bir politika izleneceğini ve Yunanistan ile ilişkilerin düzelebileceğini yazarken, bazıları da CHP Genel Başkanı’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a rakip olamayacağını belirtti.

Yunanistan’ın en radikal haber sitelerinden Pentapostagma, Kılıçdaroğlu’nun adaylığını ABD ve Yunanistan ilişkileri üzerinden okudu.

“Muhalefet HDP’yi sahiplenirken Erdoğan’ın Anadolu’daki seçim kaleleri birer birer düşüyor”ifadesinin kullanıldığı haberlerde, “Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi çok muhtemel görünüyor. Yunanistan ile diyalog yeniden başlayacak ve ABD-Türkiye ilişkilerinin düzelmesiyle sonuçlanacak”değerlendirme yapıldı.

“OYUN, SET VE MAÇ ERDOĞAN”

Öte yandan Yunanistan’ın saygın haber sitelerinden İn.gr, Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a rakip olamayacağını düşünüyor.

Konuyla ilgili biri tenis anlatımlı iki farklı haber yayınlamak. “oyun, set ve maç”İn.gr kelimesini kullanarak, “Kılıçdaroğlu Erdoğan’ın gücüne sahip değil. İnsanlar Kılıçdaroğlu’nun ülkeyi yeniden inşa etme vizyonuna sahip olmadığına inanıyor. Kılıçdaroğlu’nun karizması yok. Halkın sadece yüzde 40’ı ana muhalefet lideri olarak görevinden memnun olduğunu söyledi. sonraki başkan Beklentiler açısından bu oranın artması pek mümkün görünmüyor. Erdoğan için bir oyun, set ve maç daha”Her iki haberde de Kılıçdaroğlu’nun adaylığını sorguladı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu