Ekonomi

Yılın ilk Finansal İstikrar Komitesi, Bakan Nabati başkanlığında toplandı.

Yılın ilk Finansal İstikrar Komitesi, Bakan Nabati başkanlığında toplandı.

ANKARA – Yılın ilk Finansal İstikrar Komitesi toplantısı, Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati başkanlığında gerçekleştirildi.

Bu yılın ilki olan 8. Finansal İstikrar Komitesi toplantısı, Hazine ve Maliye Bakanı Dr. 2023 yılı için bankacılık, sermaye piyasaları ve sigortacılık branşlarına yönelik siyasi adımlar.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan toplantıya ilişkin yapılan açıklamada, ekonomi Program ile mali kaynakların aktif olarak kullanıldığı, yatırım, istihdam, üretim ve ihracat alanlarında değerli kazanımlar elde edildiği kaydedildi. Açıklamada, finansal sistemin derinleşmesi ve piyasalara olan inancın sürdürülebilir olması nedeniyle, vatandaşların ve serbestlerin haklarının korunması amacıyla tüm kurumlarımızın denetim ve kontrol faaliyetlerine devam etmesi konusunda mutabık kalındığı belirtildi. piyasa koşulları.

Açıklamada, Finansal İstikrar Komitesi’nin finansal istikrarın korunmasına yönelik bütüncül bir yaklaşımla koordinasyon içinde çalışmaya devam edeceği de vurgulandı.

Bakan Nabati görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“2023 yılının ilk Finansal İstikrar Komitesi toplantısını gerçekleştirdik. 2022 yılındaki gelişmelerin değerlendirilmesiyle başlayan toplantıda, 2023 yılına yönelik bankacılık, sermaye piyasaları ve sigortacılık sektörlerine yönelik küresel ve yerel beklentiler ile politika adımlarını ele aldık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu