Teknoloji

World of Warcraft: Dragonflight Çıktı!

 
World of Warcraft®: Dragonflight, Blizzard Entertainment’ın eleştirmenler tarafından çok beğenilen, devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyununun dokuzuncu genişleme paketi çıktı. Horde ve Alliance’ın kahramanları; ejderha suretlerinin antik diyarlarını tekrar kazanmak için geri döndükleri gizemli Dragon Isles’ı ve onun kadim sırlarını keşfetmek için Azeroth’a bir defa daha geri çağırılıyorlar.
 
Blizzard Entertainment Lideri Mike Ybarra oyunla ilgili şunları söyledi: “Dragonflight’ta oyuncuların World of Warcraft hakkında en sevdiği unsurlar mevcut: keşif, özelleştirme ve hikâyeler sonuca kavuşurken hissedilen merak. Yeni Talent ağaçları gibi çekirdek sistemler, WoW’un seneler içinde bıraktığı mirasın ışığında her türden oyuncu için yeniden inşa ediliyor. Hem eski hem de yeni dostlarımıza gelecek yıllar boyunca Azeroth’un sunduğu her şeyden keyif almak düşüyor.”
 
Yeni Dragon Isles kıtası, kimileri WoW tarihinde en büyük alana sahip beş capcanlı bölgeden oluşuyor: Dracthyr ırkı için yeni başlangıç bölgesi olan Forbidden Reach; elemental güçlerle dolup taşan ilkel güçlere ilişkin yabanî Waking Shores toprakları; gururlu centaur klanlarının yuvası rüzgârlı Ohn’ahran Plains; kadim kalıntıların arasında balık tutan tuskarr’ların olduğu engin Azure Span; ejderha suretlerinin tahtı ve ejderha başşehri Valdrakken’in bulunduğu pırıltılı Thaldrazsus.
 
 
 

Dragonflight ile beraber World of Warcraft’ın birinci ırk/sınıf kombosu Dracthyr Evoker da geliyor. 58. düzeyden başlayan ve bol bol karakter özelleştirmesi sunan Dracthyr Evoker, 18 yıl evvelki oyunun çıkışından beri World of Warcraft’a eklenen ilk menzilli hasar sınıfı oluyor. Oyuncular

yepyeni Empowered büyü kullanımı sistemiyle savaş alanlarında müttefiklerine şifa veya düşmanlarına hasar veren manevralar yaparak ejderha kavimlerinin büyülerini yönlendirebilir.
 
Dragonriding (Ejderha Biniciliği) ile oyuncular Dragonflight’ta erkenden uçuşa geçebilir. Bu yesyeni sistem, Dragon Isles ejderhası binekleriyle dizginlere asılıp süzülerek ve sonrasında dik bir formda aşağı dalarak sürat kazandırıp oyunculara heyecan verici bir havadan keşif imkânı sunuyor. Mühlet hudutlu ve çok oyunculu yarışlarda uğraş etmenin yanı sıra, Dragon Isles maceralarındaki yeni azamî düzey olan 70’e gerçek seyahatlerinde toplayabilecekleri dört ejder için oyuncular tüm karakterlerinde geçerli olacak bol ölçüde görünüm özelleştirmesi ve yetenek geliştirmesi toplayabilecek.
 
 
 
Çekirdek sistemler Dragonflight için baştan tasarlandı ve genişleme paketi müddetince her biri yeni güncellemelerle basamak evre yenilenecek:
 
– Yesyeni Talent ağacı sistemi, her düzeyde çok daha manalı seçenekler ve yeni yetenek kombinasyonları sunarak daha evvel görülmemiş tipten bir oynanış hâkimiyeti sağlıyor. Hem yeni hem eski maceracılar için başlangıç Talent dizilimleri mevcut durumda. Ayrıyeten Talent dizilimlerini kaydetmek, değiştirmek ve dostlarla paylaşmak da artık mümkün.
– Baştan tasarlanmış gösterge paneli (HUD) ve kullanıcı arayüzü (UI), çağdaş ekranlarda ve yüzeylerde değerli oynanış bilgilerini sunması açısından hayli tesirli hale geldi. Edit Mode’un eklenmesiyle bir arada HUD UI artık her cinsten oyuncu tarafından kolaylıkla özelleştirilebilir ve kayıtlı dizilimleri paylaştırılabilir.
– Geliştirilmiş meslekler artık ekipman edinimi için merkezi pozisyonlardan biri oluyor. Yeni oyuncu temelli sipariş sistemiyle müşteri ağı inşası imkânı, açılabilir uzmanlıklar ve hem üretim hem toplayıcılık için bir kalite sisteminin eklenmesiyle oyunculara usta zanaatkârlar yahut toplayıcılar olma fantezisini yaşatıyor.
 
Dragonflight dijital olarak şu sürümlerde mevcut: Base Edition (49,99 $); yeni Murkastrasza pet, Dragonflight düzeyinde karakter yükseltme (60. seviye) ve yeni Tangled Dreamweaver uçan bineğini içeren Heroic Edition (69,99 $); tüm Heroic Edition içeriklerine ek olarak Timewalker’s Hearthstone efekti, Diadem of the Spell-keeper kafa yuvası transmog’u, beş renk çeşidi olan Wings of Awakening sırt yuvası transmog’u ve 30 günlük oyun süresi içeren Epic Edition (89,99 $). 
 
 
 
Şu anda özel bir 12 aylık abonelik teklifi mevcut (155,88 $; aylık 12,99 $ ücrete denk). Bu teklifle beraber elde edilebilecek öğeler şu şekilde: Şu anki 6 aylık abonelik teklifi ödülleri olan Nether-Gorged Greatwyrm uçan bineği ve WoW Classic için Tabard of the Flame’e ek olarak Telix the Stormhorn uçan bineği, Gargantuan Grrloc yer bineği, WoW Classic için Festering Emerald Drake bineği ve Ocak 2023’te duyurulacak 6 aylık abonelik teklifinin içereceği tüm öğeler.
World of Warcraft oynamak için etkin bir abonelik gerekiyor. World of Warcraft: Dragonflight ile ilgili daha fazla bilgi için: www.worldofwarcraft.com
 
basın bülteni 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu