Yaşam

Tayfun Çorağan, eşi Güzin Çorağan’ın vefatını anlattı

Tiyatrocu ve ‘Bizimkiler’ dizisinde ‘Ulviye’ karakterini canlandıran Güzin Çorağan iki sene önce hayatını kaybetti. Eşi ve aynı dizide ‘Damat Aydın’ rolünü oynayan Tayfun Çorağan, 46 yıllık hayat arkadaşının vefatıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sedat Tulumdaş’ın ‘Kim Seslendirdi’ kanalına konuşan 71 yaşındaki Tayfun Çorağan, şunları söyledi:

“Birden hastalandı. Mantar falan yedik. Ondan sonra kusmaya başladı. Rahmetli birazcık da inatçıydı, bir Arnavut tarafı vardı. Neyse en sonunda kabul etti. Hastaneye gittik. ‘Ne oldu?’ diye sordular. ‘Mantar yedik’ dedik. ‘Zehirlenme olabilir’ dediler. Fakat beyin enfarktı geçirmişti Güzin, 10 seneye yakın öyle yaşatabildim ancak. Meğer enfarkt bağırsak düğümlenmesi de yapıyormuş. Zehirlenme olunca 22 Kasım 2022’de kaybettik. Ölene kadar beraberdik. 21 Kasım’da kendinde değildi ama nefes alıyordu. Bir ara gözünü açıp beni okşadı. 22’sinde öldü.”

‘ÖLÜM İLANI GEÇ GİRDİ’

Çorağan sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Zehirlenme olduğu için jandarmaya haber veriyorlar. Fakat savcı, öldükten sonra kızı Balıkesir’den Bursa’ya gönderdi otopsi için… Benim başkana hakaretten 11 ay 20 gün mahkumiyetim var. Açtığı zaman görüyor. Bence o yüzden yaptı. Ölüm ilanı geç girdi.”

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

kavaklidere-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu