Haber

Son dakika haber: İsrail’den ‘PKK’ hamlesi! Önden gidecekler…

Gazze’de dünyanın gördüğü en büyük katliamlardan birini gerçekleştiren İsrail’in kara operasyonunu sürekli ertelemesinin nedeni ortaya çıktı. Hamas’ın Gazze Şeridi’ni çevreleyen tünellerinden korkan Netanyahu yönetimi, bölgeye dünyanın farklı ülkelerinden paralı askerler ve terör örgütlerini getiriyor.

MOSSAD ve Milli Savunma Bakanlığı iş birliğiyle PKK/YPG ve Ermeni-POGA gibi terör örgütlerinin yanı sıra Karasu ve benzeri yapıların da sürece dahil edilmesi amaçlanıyor. Terörist ve çetelerin yanı sıra Musul, Halep ve Felluce katliamlarını gerçekleştiren koalisyon askerleri ve komutanları da takviye amacıyla İsrail’e getirildi.

İsrail, Hamas’ı DEAŞ olarak göstererek, dünyadaki DEAŞ antipatisini Gazze operasyonuna dönüştürmek istiyor. Yurt dışındaki Yahudilerin takviye için geldiği imajıyla Avrupa, Irak, Suriye ve ABD’den 2 bine yakın terörist ve paralı askerin İsrail’e getirildiği öğrenildi. MOSSAD, İsrail’e taşınan teröristlere sahte kimlik çıkardı.

EĞİTİMLİ TERÖRİSTLER SEÇİLDİ

İsrail, özellikle PKK ve uzantısı terör örgütlerinin Münbiç, Telafer, Musul ve Rakka gibi yerleşim yerlerine yönelik saldırılarına katılan teröristleri tercih ediyor. Ayrıca Afrika, Irak ve Afganistan’da savaşan Fransa, İngiltere ve ABD’nin eski askerleri de sıcak cepheye gönderiliyor. ABD tarafından gönderildi “Felluce Kasabı”Kara saldırısı hazırlıklarına Korgeneral James Glynn’in yanı sıra CENTCOM Komutanı Michael Erik Kurilla gibi birçok önemli isim de destek veriyor.

6 BİN DAİŞ’Lİ PKK’YA KATILDI

Bu gelişmeler yaşanırken alanda ilginç olaylar da yaşanıyor. Irak ve Suriye’de defalarca PKK ve DEAŞ’ı kullanan Batı’nın, Gazze’deki katliamda da eli kanlı teröristleri kullanmayı planladığı iddia ediliyor.

CENTCOM Komutanı Erik Kurilla’nın DEAŞ’a üye kazandırmak amacıyla Hol Kampı başta olmak üzere birçok eski teröristle temasa geçtiği iddia edildi. DEAŞ’lı tutuklularla yapılan görüşmelerde, onları PKK’ya katılmaya ikna etme çalışmalarının devam ettiği ve 6 bin DEAŞ’lının saflara alındığı öğrenildi.

İsrail’in bu teröristlerden bir kısmını kara operasyonu için cepheye götürdüğü kaydedildi.

NETANYAHU İTİRAF ETTİ

İsrail’in en güvendiği isimlerden CENTCOM Komutanı Kurilla, 13 kez Suriye’ye, 5 kez de Tel Aviv’e gitti. Bu arada Netanyahu, 4 yıl önce Türkiye’nin sınır ötesi operasyonlarını eleştirirken, “Kürt bölgelerinin işgalini kınıyor ve Türk yönetimini uyarıyoruz.”PKK/YPG ile yakınlığını itiraf etti.

KAYNAK: Türkiye GAZETESİ

gursuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu