Teknoloji

Snapchat Kendi Sohbet Robotunu Tanıttı My AI

OpenAI’nin geçtiğimiz aylarda kullanıma sunduğu sohbet botu ChatGPT tüm dünyada sansasyon yarattı. Bu nedenle birçok şirket, yapay zekanın ne kadar geliştiğini ortaya koyan bot konusunda atılımlar yapmaya başladı. Örneğin, Microsoft yakın zamanda ChatGPT’yi arama motoru Bing’e ekledi.

Şimdi de benzer bir atılım, ünlü sosyal medya uygulaması Snapchat’ten geldi. ABD merkezli teknoloji devi, kullanıcılara yapay zeka deneyimi ve kendi chat bot’unu sunacağını belirtti. Benim AI tanıtıldı. My AI’nin OpenAI’nin GPT teknolojisi ile oluşturulduğundan bahsedilmişti.

Snapchat’in sohbet botunu kullanmak için Plus abonesi olmanız gerekecek

Snapchat, My AI kullanmak isteyenlerin yaptığı açıklamada, Snapchat artı Abone olması gerektiğini söyledi. Yakın zamanda tanıtılan Snapchat Plus, şirketin 3,99 $ karşılığında sunduğu ücretli abonelik sistemidir. Sistemin şu anda ülkemizde bulunmadığını belirtelim.

Snapchat, şu an için ücretli aboneler tarafından kullanılabilir olmasına rağmen, kendi amaçları için bir bottur. tüm dünyadaki kullanıcılarına sunmaktır. devletler. CEO Evan Spiegel, sohbet bölümünde arkadaşlarınızın üzerine sabitlenecek bot hakkında şunları söyledi: Buradaki fikir, aileniz ve arkadaşlarınıza ek olarak her gün AI ile konuşmanızdır.”ifadeler kullanır.

Basitçe söylemek gerekirse, My AI, ChatGPT’nin Snapchat versiyonu gibidir. Ana fark, Snapchat’in botunun cevaplarla sınırlı olmak. şirket, o güvenlik politikalarına Onu itaat etmesi ve küfür, şiddet, cinsellik ya da politika gibi riskli konularda fikirlere cevap vermemesi için eğitti. Ek olarak, makale yazdır Böyle şeyler engellendi. Hatırlarsanız birçok öğrencinin ödevlerini yapay zekaya yaptırması nedeniyle okullarda yasaklar baş göstermeye başlamıştı.

Bunlara ek olarak kullanıcılar istedikleri bota girebilmektedir. isim verebilirler ve resimler ekleyin. Bundan sonra yapay zeka çalışması ile sohbet etmek, ondan fikir almak, plan yapmak gibi birçok fonksiyon gerçekleştirilebilecektir.

Snapchat, sohbet robotuyla konuşurken dikkatli olunması konusunda da uyardı.

ABD’li şirket, yeni chatbot’un tanıtımında da bazı uyarılarda bulundu. Açıklama, kullanıcılara rastgele bir sırrı chatbot ile paylaşmamalarını ve tavsiye için ona güvenmemelerini tavsiye etti. Ayrıca, My AI ile konuşmalar saklanacakİleride çalışmaları iyileştirmek için kullanılabileceği de vurgulandı.

haber-sarkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu