Ekonomi

Shopify hisseleri, beklenenden düşük ikinci çeyrek gelir tahmininin ardından %16 düştü

Shopify (SHOP) hisseleri, şirketin 2024 yılının ikinci mali çeyreği için beklenenden daha düşük bir gelir öngörmesinin ardından Çarşamba günü piyasa açılmadan önceki işlem döneminde %16,5 oranında düştü.

Online ticaret şirketi, ilk mali çeyrekte hisse başına 0,20 dolar kâr açıklayarak finansal analistlerin hisse başına 0,17 dolar olan tahminlerini aştı. Şirketin geliri 1,9 milyar dolara ulaşarak beklenen 1,84 milyar doların üzerinde gerçekleşti.

Shopify, 2024’ün ikinci çeyreği için gelirinin geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde onlu oranlarda artmasını bekliyor. Bu tahmin, lojistik operasyonlarının elden çıkarılması nedeniyle yüzde 3 ila 4 puanlık bir düşüş için bir düzeltme içeriyor.

Şirketin ikinci çeyrekteki brüt kâr marjının 2024’ün ilk çeyreğine göre yaklaşık yüzde 0,5 puan daha düşük olması bekleniyor.

Ayrıca Shopify, Genel Kabul Görmüş Muhasebe İlkeleri (GAAP) ile ilgili giderlerinin 2024’ün ilk çeyreğinden ikinci çeyreğine kadar düşük ila orta tek haneli bir oranda artacağını öngörüyor. Sonuç olarak, işletme giderlerinin şirketin gelirinin yaklaşık %45 ila %46’sı olacağı tahmin ediliyor.

Shopify ayrıca şirket hisseleriyle ilgili tazminatların 120 milyon dolar olacağını ve uzun vadeli varlıklara yapılan yatırımların toplam 5 milyon dolar olacağını tahmin ediyor.

Şirket, işletme giderlerinden sonra kullanılabilir nakit akışı marjının 2024’ün ilk çeyreğindekine benzer olmasını bekliyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için lütfen hüküm ve koşullarımıza bakın.

yesilyurthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu