Haber

Saçmacı Camii’nin Açılışını Melikgazi Belediyesi Gerçekleştirdi

Marka projeleri “Referans Belediye Melikgazi” ayrıcalığıyla hayata geçirmeye devam eden Melikgazi Belediyesi, hayırsever Saçmacı Ailesi ile birlikte Erenköy Mahallesi’nde inşa edilen ve mimarisiyle göz kamaştıran Kıllı Camii’nin açılışını gerçekleştirdi.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri AK Parti Milletvekilleri Şaban Çopuroğlu, Bayer Öztürk, Murat Cahit Cıngı, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri Üniversitesi Rektörü Kurtuluş Karamustafa, Melikgazi Kaymakamı Mehmet Bülent Karacan, Kayseri Melikgazi Ticaret Odası İlçe Başkanı Memduh Yalçın ve Gökmen Ticaret Odası Ülke Başkanı Memduh Yalçın ve Ülke Başkanı ÖmerSB Başkanı Yalçın Sofya’dan Prof. Dr. Mehmet Emin Ay katıldı.

“4 yılda 20 cami hizmete açıldı”

Hayırseverlerle el ele vererek Kayseri’ye hizmet ettiklerini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Hayırsever Mehmet Saçmacı’ya ve tüm Saçmacı ailesine çok teşekkür ediyorum. Belediye olarak sağlık ocağı, okul, sosyal tesis, cami gibi birçok hizmet yapıyoruz. Bütün projelerimiz artıyor ve birbiri ile yarışıyorlar. Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızla Kayserimiz için güzel işler yapıyoruz. Özel avlusu var. Birçok toplantı yapılacak. Burada yapılacak. Şimdiye kadar 40 yılda 20 caminin Melikgazi’de yapılmasına vesile olduk. 2023 açılış yılı olur dedik. Kalanlara da hizmetlerimizi açmaya devam ediyoruz. Ve 25 Temmuz Salı günü Maraş’ta ikinci konteyner kentimizin ikincisini açacağız. Melikgazi’de tüm Kayseri ile el ele çalışıyoruz. Rabbim hayırlı hizmetler nasip etsin. Camimizin Kayseri’mize güzel olmasını diliyorum” dedi.

Hayırsever Mehmet Saçmacı ise projenin temelinden yapımına kadar camide emeğini esirgemeyen Mustafa Palancıoğlu’na teşekkür ederek camilerinin Kayseri’ye hayırlı olmasını diledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükılıç, “Hayırsever Saçmalık ailesine teşekkür ediyoruz. Ne güzel teşvik Allah razı olsun. Hayırlara vesile olmak ne güzel duygu. Melikgazi Önder ve ekibine teşekkür ediyoruz. Kayseri’miz kalkınıyor, valimizle, bakanlarımızla, milletvekillerimizle el ele çalışıyoruz.

Caminin emek verilerek yapılması temennisinde bulunan Kayseri AK Parti Milletvekili Şaban Çopuroğlu, “Cami çok güzel ve şirin oldu. 678 kişiye hizmet verecek butik bir cami haline geldi. İhtiyaç vardı ve bu hoş ihtiyaç karşılandı. Cami cemaatinin dekorasyonu gençler. Belediye Başkanımız ve ekibi bu camiye çok emek verdi. Hepsinin ellerine sağlık. Hayırlı olsun.”

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, “Tüm Türkiye’nin kafasında Kayseri’nin güzel anıları var” dedi. “Kayseri’nin hayırseverliği çok meşhur, herkesin burada eser bırakmak için yarıştığı biliniyor. Sayın başkanımız Mustafa Palancıoğlu’nu tebrik ediyorum.

Konuşmaların ardından Saçmacı Camii, dua ve kurdela bölümü ile ibadete açıldı. – KAYSERİ

haberbaklan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu