Haber

Pendikspor Teknik Direktörü Osman Özköylü: Ligde Kalıcı Olmak İstiyoruz

Süper Lig’in yeni takımı Pendikspor’un Teknik Müdürü Osman Özköylü, ligde kalıcı olmak istediklerini ve takımı Pendik dışına çıkarmak istemediklerini söyledi.

Trendyol Süper Lig’in yeni takımlarından Pendikspor 2023-2024 dönemi hazırlıklarını sürdürürken, teknik direktör Osman Özköylü basın mensuplarıyla yaptığı sohbet toplantısında öne çıktı.

Takımın hedefleri ve faaliyetleri hakkında bilgi veren Özköylü, “Yaptığımız yatırımların karşılığını almak ve sürdürülebilirlik açısından bu sezon ilk hedefimiz ligde kalıcı olmak.” Yeni döneme renk katacaklarını belirten Özköylü, “Bu ligde olmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Son iki devrede aldığımız şampiyonluklarla ilk kez bu ligde yer alacağız. Tarihimizde büyük başarılarla geçti.Bize ve bizi seven herkese,ilçemize çok pahalıya patladı.Pendikspor Türkiye Süper Ligine renk katacak diye düşünüyorum.Oynadığımız oyunla herkesin keyifle izlemesini dilerim. Ve ortaya koyduğumuz mücadele eminim ki başında “Pendikspor’u izlemeliyim” diyerek oturacağı bir takım olacaktır. Bütün amacımız bu. Bu bizim olağan ilk dönemimiz. Bu dönem bizim için çok değerli. Bu ligde olmak çok değerli. Bu ligde olmak çok değerli. Bu dönem ligde yaptığımız yatırımların karşılığını almak ve sürdürülebilir olması açısından kalıcıdır.” Birinci hedef transfer olmak. Bunun için transferler devam ediyor. İyi oyuncularımız var. Yeterli kadromuz var. Kadroya katacağımız 3-4 oyuncu ile birlikte hedeflediğimiz, planladığımız ve bu sezon amacımıza ulaşacak bir kadro oluşturacağımızı düşünüyorum.” Maçlarımızı kendi ortamımızda oynamak istiyoruz” diyerek şu bilgileri verdi: “Şu anda Pendik Stadı yapılıyor, büyük bir çalışma yapılıyor, hibrit çim yapılacak. Tribün kapasitesi artırılacak. 2 bin 250 civarında seyirci kapasitemiz vardı, bunu 4 bin – 4 bin 500’e çıkaracağız. Butik bir stat olacak ama kendi stadımızda oynamamız çok önemli. Stadın tamamlanması yaklaşık olarak 6. haftadaki Fatih Karagümrük maçına kadar gerçekleşecek. Hedefimiz Karagümrük maçını Pendik ilçe stadında oynamak. O zamana kadar maçlarımızı Ümraniye Stadyumu’nda oynayacağız. Ümraniyespor’a ilgi ve imkanlarından dolayı teşekkür ederiz. Hedef orada iki maç oynamak. Takımımızı Pendik dışına çıkarmak istemiyoruz, maçlarımızı kendi stadımızda, kendi ilçemizde, kapasite ne kadar küçük olursa olsun kendi taraftarımızın önünde oynamak istiyoruz.”

– Siyah

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu