Ekonomi

Nvidia tahmini yapay zeka çip üreticisi hisselerini artırdı

Çarşamba günü piyasa kapandıktan sonra Nvidia’nın beklenenden daha güçlü bir gelir tahmini açıklamasının ardından, yapay zeka yonga üreticisinin hisselerinde bir yükseliş görüldü ve bu da diğer yonga ve teknoloji hisselerinde kazançları teşvik etti. Nvidia’nın hisseleri mesai sonrası işlemlerde %3,5’lik bir artış yaşadı.

Nvidia’dan gelen olumlu görünüm sektördeki diğer şirketlere de fayda sağladı. Advanced Micro Devices hisseleri %1,2 oranında yükselirken, Broadcom’un hisseleri %0,8 oranında artış gösterdi. Ayrıca, Super Micro Computer’ın hisseleri %2, Dell Technologies %1,5 ve Marvell Technology %1,1 oranında ilerleme kaydetti.

Running Point Capital’in baş yatırım yetkilisi Michael Schulman, Nvidia’nın duyurusundan önce teknoloji sektörü hakkında endişeli olan Wall Street yatırımcıları ve analistleri arasında bir rahatlama duygusu olduğunu ifade etti.

Nvidia ayrıca Çarşamba günü geç saatlerde hisse senetlerinin onda bir oranında bölüneceğini açıkladı. Olumlu tahminlere rağmen Longbow Asset Management CEO’su, yatırımcıların sonuçları tam olarak özümsemesi nedeniyle Nvidia’nın hisselerinin ertesi gün daha düşük işlem görebileceği konusunda uyardı.

Teknoloji sektörü geçen yıldan bu yana önemli kazançlar elde etti ve Nvidia, yapay zeka konusundaki iyimserlik nedeniyle başı çekti. Çarşamba günü piyasa kapanışında, Nvidia’nın hisseleri yıl başından bu yana %91 oranında yükselmişti.

Sonuçların açıklanmasından önce Nvidia’nın hisseleri günü %0,5 düşüşle 949,50 dolardan kapatmıştı.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haber-bayrampasa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu