Haber

MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikasında meydana gelen patlamaya ilişkin açıklama

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Makine ve Kimya Sanayii (MKE) Roket ve Patlayıcı Fabrikasında meydana gelen patlamayla ilgili olarak, “Olay detaylı bir şekilde araştırılacak ve gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.” ifadesini kullandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Türk Silahlı Kuvvetleri Komutanlığı ile hudut hattında denetim ve denetimlerde bulunmak üzere Hatay’a giden Bakan Güler, Elmadağ’daki MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikasında meydana gelen patlama nedeniyle programını yarıda kesti. Ankara’ya döndü.

Bakan Güler, patlamayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bu sabah saat 08.37 sıralarında MKE A.Ş Elmadağ Roket ve Patlayıcı Fabrikasında patlama meydana geldi. Maalesef 5 işçi arkadaşımızı kaybettik. Patlama olana kadar kamera kayıtları var. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı. patlama.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından 2 Cumhuriyet savcısı atanmıştır. Çalışan kardeşlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Olay detaylı olarak incelenecek ve gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır. Tekrar teşekkürler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu