Teknoloji

Mazda CX-5 Türkiye’de! İşte Fiyatı…

Üst seviye arabalar üretiyor olsa da Türkiye’de pek ilgi görmeyen markalardan Mazda, dikkat çekici bir atağa kalktı. Şirket, Türkiye’de sattığı 3 modelden bir tanesi olan CX-5’in yeni modelini Türkiye’ye getirdi. Dikkat cazibeli bir dizayna ve yeni kuşak özelliklere sahip olan crossover, tüketicilerin ilgisini çekmeyi başarabilir üzere görünüyor.

Makyajlı CX-5, daha birinci bakışta kendini kabul ettiren bir dizayna sahip. Bu bağlamda; yeni bir far tasarımı ile donatılan crossoverın ızgarası ise evvelki model ile birebir. Agresif bir imgeye sahip olan arabanın ön far dizaynıyla eşleştirilmiş stopları da epey şık görünüyor. Bu farlar bu arabaya yakışmış durumda. Dizaynda eleştirebileceğimiz tek konu, yuvarlatılmış gövde olabilir.

Karşınızda Mazda CX-5

Mazda CX-5’in iç dizaynına baktığımızda, şık ve epey da lüks görünen bir hayat alanı ile karşılaşıyoruz. 10.25 inç boyutlu bir multimedya ekranıyla gelen crossover, ne yazık ki analog gösterge ekranıyla donatılmış. 

Kaputun altını kaldırdığımızdaysa 2.0 litrelik akaryakıtlı motor bizleri karşılıyor. Skyactiv-G teknolojisine sahip bu motor, 165 beygir gücünde ve 6 ileri otomatik vitesli bir şanzımanla eşleştirilmiş durumda. 

Mazda’nın Türkiye’ye giriş yapan makyajlanmış crossover modeli; Power Sense, Power Sense Plus ve Power Sense Sport olarak isimlendirilen 3 donanım paketi ile satın alınabilecek. Mazda CX-5’in Türkiye başlangıç fiyatı ise 1 milyon 413 bin 180 TL olarak açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu