Ekonomi

Koç Holding: “YKB satış görüşmeleri sonlandırıldı”

Investing.com – Koç Holding, Yapı ve Kredi Bankası’ndaki paylarının satışıyla ilgili ön görüşmelerde bir sonuca ulaşılamadığı için sürecin sonlandırıldığını duyurdu.

Koç Holding tarafından KAP’a yapılan açıklama şu şekilde:

“Basın-yayın organlarında çıkan haberler üzerine Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.’de (YKB) sahip olduğumuz payların satışına yönelik ön görüşmeler yaptığımızı belirten bir özel durum açıklaması yapmıştık. Yapılan ön görüşmelerde bir sonuca ulaşılamadığı için görüşmelerin sonlandırılmasına karar verilmiştir.”

Geçtiğimiz haftalarda basına yansıyan gelişmelerde Koç Holding’in Yapı Kredi’de sahip olduğu %61,2’lik payının yaklaşık 8 milyar dolara First Abu Dhabi Bank’a satılması konusunda görüşmelerin yürütüldüğü belirtilmişti. Şirket, son açıklamasının ardından bugün görüşmelerin sonlandırıldığını bildirdi.

Amatörlerin bile profesyoneller gibi kazanabileceği dünyaya adım atın. InvestingPro şimdi %20 indirimde. Kupon kodu: KAZAN

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

YKBNK’de son durum

Yapı Kredi’nin satılacağına dair haberlerin ortaya çıkmasının ardından YKBNK paylarında da 22 Mayıs itibarıyla bir düşüş ivmesi başladı. Banka hissesi 22 Mayıs’ta 39,46 TL ile zirve gördükten sonra düşüşe geçti. Son satışların neticesinde YKBNK, geçen hafta %8,44 oranında değer kaybederken haftayı 32,32 TL’de kapattı.

InvestingPro’da YKBNK’nin adil değer analizinde hissenin güncel fiyatına göre yaklaşık %11 oranında primli hareket ettiği öngörüsü bulunuyor. Buna göre InvestingPro’da YKBNK’nin adil değeri, 3 finansal modele göre şu an 28,74 TL olarak hesaplanmış durumda.

haberlalapasa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu