Haber

Fransa Cumhurbaşkanı Macron İsrailli liderlerle görüştü

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Kudüs’te İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile bir araya geldi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron temaslarda bulunmak üzere İsrail’e geldi. Fransa’nın İsrail’e desteğini göstermek için Tel Aviv’e gelen Macron, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ve İsrail Başbakanı ile görüşmek üzere İsrail’in işgal ettiği Kudüs’e gitti. Macron ilk olarak İsrail Devlet Başkanı Isaac Herzog ile görüştü. Basına açık bölümde konuşan Herzog, “Durum çok karmaşık ve kırılgan. Tüm vatandaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz. İsrail vatandaşları ile rehin tutulan diğer vatandaşlar arasında hiçbir fark yok.” “İran Lübnan’da ateşle oynuyor” diyen Herzog, şunları ekledi: “Hizbullah bizi savaşa sürüklerse bunun bedelini Lübnan ödeyecek. Lübnan uluslararası toplumun baskın bir üyesi olamaz. Vatandaşları Lübnan pasaportu taşıyor ama değiller İsrail’e saldırı söz konusu olduğunda sorumlu.”

Macron, “Asıl amaç ayrım gözetmeksizin tüm rehinelerin serbest bırakılması olmalıdır.” Fransa Cumhurbaşkanı Macron, “Bu savaşta yalnız değilsiniz. Terör saldırılarına maruz kalan ülkem adına konuşuyorum. Kafa karışıklığı yaratmadan, çatışmayı tırmandırmadan terörle mücadele etmek bizim misyonumuzdur.”

Macron Netanyahu ile görüştü

Macron, Herzog ile görüşmesinin ardından İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile bir araya geldi. Kudüs’te gerçekleştirilen görüşmede birebir görüşmede son gelişmeler ele alındı. Macron ile Netanyahu arasındaki ikili görüşmenin ardından toplantıya İsrail Stratejik İşler Bakanı Ron Dermer, İsrail Ulusal Danışmanı Tzachi Hanegbi ve Askeri Sekreter Avi Gil katıldı.

Macron rehinelerin aileleriyle görüştü

Başkan Macron, Herzog ile görüşmesi öncesinde rehinelerin aileleriyle bir araya geldi.

Macron, temasları kapsamında Ramallah’ta Abbas’la da görüşecek

Emmanuel Macron, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşecek. Toplantının Ramallah’ta yapılması bekleniyor. – TEL AVİV

haberfelahiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu