Ekonomi

Ether’in güçlü fiyat hareketi ay sonuna kadar devam edebilir

Coinbase tarafından Cuma günü yayınlanan rapora göre Ether (ETH) fiyatı, geçen hafta gerçekleşen Şangay Çatallanmasının ardından toparlanmış görünüyor.

Ethereum Blok zincirinin başarılı bir şekilde yükseltilmesi, Coinbase’in Nisan ayı sonuna kadar devam edebileceğini söylediği fiyat hareketini desteklemeye devam ediyor. Şanghay yükseltmesi, doğrulayıcıların stake edilen Ether ve ödülleri çekmesine olanak tanır.

Raporda, para çekme işlemlerinin etkinleştirilmesinden sonraki ilk 24 saat içinde Ether arzının birçok nedenden dolayı kısıtlandığı belirtiliyor.

Birinci neden, analistin David DuongVe Brian Cubellis‘ile ilgili “Kısmi para çekme yapan adreslerin çoğu aldıkları ödülleri harcamadı. Şu anda, adreslerin yaklaşık yüzde 70’i kimlik bilgileri öneklerini 0x01 olarak sabitledi.”sözlerini kullanıyordu.

İkinci sebep ise tam geri çekme süreçlerinde bu süreçlerin piyasaya etkisi “doğrulayıcı kayıt kuyruğuna katılan hatasız girişlerle”kısmen dengeli

Diğer bir sebep ise ETH’nin bugüne kadar Bitcoin’e (BTC) karşı nispeten zayıf performansından kaynaklanıyordu. Şangay yükseltmesinden sonra bu durum telafi edildi.

madeni para tabanıAyrıca, bu görece zayıf performans nedeniyle Bitcoin’den Ether’e bir akış gördüğünü de belirtti.

Rapor, makro ortamın şu anda risk almaya elverişli olduğunu ve bunun Ether fiyatını desteklemeye devam edebileceğini ekledi.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

kigi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu