Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gıdada fiyat dalgalanmasını önleyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Nurdağı Belpınar ve Mesthüyük Köyleri ile Kahramanmaraş Türkoğlu Özbek Köyü Köy Evleri’nin Anahtar Teslim Töreninde açıklamalarda bulundu.

Çiftçilere Akıllı Köy Konutları projesiyle yeni bir model ortaya koyacaklarını ifade eden Erdoğan, “Kentsel Dönüşümde Yarımız Kampanyası” ile bir kısmı İstanbul’da 5 yılda riskli yapı bırakmamayı hedeflediklerini belirtti. yerinde ve bazıları rezerv alanlarında.

Sözleşmeli üretim modeli ile aile tipi işletmelerde büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığı destekleyeceklerini, her haneye en az bir taban fiyat garantisi vereceklerini belirterek, “Köylerde yaşayanları yıkmak isteyenlere uygun şartlı finansman sağlayacağız” dedi. mevcut evlerini alıp bu modele uygun sağlam, güvenli, teknoloji destekli bir eve kavuşsunlar.”

Sözleşmeli üretimi yaygınlaştırarak üreticinin gelirini garanti altına alacağız, arz güvenliğini sağlayacağız, gıdada fiyat dalgalanmalarının önüne geçeceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tarımsal üretimde basınçlı sulama altyapısını güçlendirerek birim alanda daha fazla verim ve kazanç sağlayacaklarını belirterek, tarımsal üretimde kullanılan azotlu gübrelerde dışa bağımlılığı azaltacak değerli bir projeyi hayata geçireceklerini duyurdu.

karapinarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu