Teknoloji

Çin, Microsoft’un Activision Blizzard’ı Satın Aldığını Onayladı

Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma planı oyun sektöründe büyük bir şoka neden oldu. Microsoft, bu satın almayla birlikte Call of Duty, World of Warcraft, Overwatch ve Diablo gibi tanınmış oyun serilerinin sahibi olacak. Ek olarak, Activision, Blizzard’ın 10.000 çalışanını satın alacak.

Ancak bu satın alma kolay olmadı. Birçok ülke ve bölge, bu işlemin rekabet kurallarına uygun olup olmadığını incelemiştir. Bazıları Microsoft’un bulut oyun pazarında hakim bir pozisyon elde edeceğinden endişe duyuyordu. . Diğerleri, Activision Blizzard içindeki olaylar taciz ve ayrımcılık skandallarıdikkat çekti

“Dünyanın dört bir yanındaki oyuncular daha fazla cihazda daha fazla oyun oynayabilecek”

IGN’nin haberine göre Çin Devlet Yönetimi, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma girişimini koşulsuz onayladı. Bu karar, Avrupa Birliği ve Japonya gibi bölgelerden gelen onay kararlarını takip etti. Böylece, Bu süreci onaylayan ülke ve bölge sayısı 37’ye yükseldi.

Microsoft sözcüsü IGN’ye şunları söyledi: “Çin’in Activision Blizzard’ı satın almamıza koşulsuz onayı, Avrupa Birliği ve Japonya gibi bölgelerden gelen onay kararlarını takip etti. Böylece bu işleme onay veren ülke ve bölge sayısı iki milyarı aşarak 37’ye yükseldi. “Avrupa Komisyonu’na verdiğimiz son taahhütlerle birleştiğinde, dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerin daha fazla cihazda daha fazla oyun oynamasını sağlayacak.”

Bu işleme onay vermeyen taraflardan biri İngiltere’nin Rekabet ve Piyasa Otoritesi (CMA) Oldu . CMA, bu sürecin Microsoft’un gelişmekte olan bulut oyun pazarında olduğuna inanıyor. tekele yol açabileceği gerekçesiyle işlemi bloke etti. Microsoft ise İngiltere’nin kararına itiraz etmeyi planladığını duyurdu. Süreç artık ABD’de de onaylanmıyor. ABD Federal Ticaret Komisyonu’nun kararını Ağustos ayında mahkemede vermesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu