Haber

CHP’nin 3 Aralık’taki toplantısında konuşacak isimler belli oldu

ANKARA – CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “3 Aralık’ı bekleyin” sözleriyle duyurduğu “İkinci Yüzyıla Çağrı” başlıklı toplantı 3 Aralık’ta İstanbul Lütfü Kırdar Memleketler arası Kongre ve Stant Sarayı’nda gerçekleştirilecek.

CHP’nin düzenlediği toplantıda konuşacak isimler belirli oldu. Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Parti Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, ABD’li muharrir, iktisat ve toplum kuramcısı, aktivist, danışman Jeremy Rifkin, Prof. Daron Acemoğlu, Bilkent Üniversitesi İktisat Kısmı öğretim üyesi Prof. Refet Gürkaynak, Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi ve eski TCMB Başekonomisti Hakan Kara ve CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Foggo toplantıda konuşma yapacak.

‘TÜRKİYE’NİN ORTAK AKIL KOALİSYONUNUN BİR SİMÜLASYONUDUR’

Edinilen bilgiye nazaran toplantıdaki konuşmacılar CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “konuların uzmanları ile Türkiye’nin en büyük koalisyonunu oluşturmak” doğrultusunda belirlendi. Parti kaynakları konuşmacıların belirlenmesine dair süreci, “Bu noktadan hareket ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin hazırladığı program ve projeleri, yol gösterici uluslararası saygınlık gören, bilim adamlarının görüşlerine yer vererek, onlarla birlikte sunmayı tercih etmiştir. Bu birliktelik görüntüsü bir anlamda seçim sonrası oluşacak Türkiye’nin ortak akıl koalisyonunun bir simülasyonudur” tabirleriyle anlattı.

İkinci Yüzyıla Davet toplantısının benzerlerinden farkını tek cümleyle özetleyen parti kaynakları, “Bir liderin, aklın yolu ile tüm güçleri birleştirip, konusunun en iyilerine görev vererek ülkeyi fabrika ayarlarına döndürme hedefidir. Merkel’in Endüstri 4.0 ekibini transfer etmiş olduk” sözlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu