Haber

Balıkesir BASKI İşçileri İçin Tören Düzenlendi

Balıkesir’e bağlı Su ve Kanalizasyon İşletmesi (BASKİ) Genel Müdürlüğü’nün (BASKİ) istasyonunda rutin denetim ve temizlik yaparken kuyuya inip metan gazı nedeniyle hayatını kaybeden Ceyhun Balcı ve Mustafa Karakoç için kurum binasında tören düzenlendi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ovaköy’de.

Ovaköy’deki istasyonda metan zehirlenmesi sonucu hayatını kaybeden BASKİ işçileri Ceyhun Balcı ve Mustafa Karakoç için kurum binası önünde tören düzenlendi. BASKI binası önünde düzenlenen törende; Vali Hasan Şıldak, Garnizon Komutanı Hava Pilotu Tuğgeneral Cihangir Kemal Yüzçelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orman, BASKİ Genel Müdürü İzzet Günal ile yakınlarını kaybeden çalışanların aileleri, yakınları ve çalışma arkadaşları hayatları.

Kurum binası önünde zehirlenerek hayatlarını kaybeden BASKİ çalışanları Ceyhun Balcı ve Mustafa Karakoç’a helallik ikramında bulunulurken, dualar Balıkesir Müftüsü Celal Sürgeç tarafından alındı. Mustafa Karakoç’un bekar olduğu öğrenilen annesi Semra Karakoç ile Ceyhun Balcı’nın eşi Sümeyye ve oğlu Enes Balcı yakınları tarafından sakinleştirildi.

“Hepimize tebrikler”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, cenaze töreninde yaptığı konuşmada, “Biz bu halde bu meydana gelmekten hoşlanmıyoruz. İnsanların dilleri tutuluyor. 2014 yılında BASKİ’nin kuruluşundan bu yana birçok arkadaşımız şehit oldu” dedi. bu millete, belediyeye ve şehre hizmet eden bir kaza veya dikkatsizlik sonucu.Etrafındaki herkes bizi üzdü.Bizde bu konuda elimizden geleni yapıyoruz.Ailelerini korumaya çalışıyoruz.Ama bu acıyı dindirecek bir şey yok.İnanıyoruz. Ailemizin artık bizim ailemiz olduğunu, tüm BASKİ çalışanlarının, Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bu acının yaralarını her zaman saracağız.İnsan doğduğunda ölüm belgesi imzalatılıyor.İnsanların nasıl yaşadığına,ne yaşadığına dair bir duamız var. Yapmak. Tanrı’nın onlara sıralı bir ölüm vermesi için dua ediyoruz.”

BASKİ binası önünde düzenlenen törenin ardından Balcı ve Karakoç’un cenazeleri, kılınan cenaze namazının ardından Halalca Kırsal Mahallesi’ne götürülerek toprağa verildi. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu