Ekonomi

APEC Raporuna Göre Çok Taraflı Koordinasyonun Önemi Vurgulandı

SAN FRANCISCO, 13 Kasım (Xinhua) — Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği tarafından Pazar günü yayınlanan bir rapora göre, artan borçlarla, iklim değişikliğiyle, yeşil ekonomiye geçişle, muhafazakar ticaret politikalarıyla ve tedarik zincirlerindeki aksaklıklarla mücadelede çok taraflı uyum kilit önem taşıyor (APEC) dedi. .

APEC Politika Destek Birimi Yöneticisi Carlos Kuriyama, APEC Bölgesel Eğilimler Analizi raporunun basın toplantısında Xinhua’ya şunları söyledi: “Hem dünya hem de sorunlar küresel olduğu için herkesin işbirliği yapması gerekiyor. Bu nedenle birlikte koordine olmazsak ve bireysel olarak çalışmazsak, bir şeyi başarmak zordur.” “Olacak” dedi.

Rapora göre, turizmdeki toparlanma, artan tüketim ve hedeflenen mali destekten kaynaklanan yukarı yönlü fırsatlara rağmen APEC genel olarak enflasyon, borçlar, iklim değişikliği, jeoekonomik parçalanma, ticari korumacılık ve jeopolitik sorunlardan kaynaklanan aşağı yönlü risklerle karşı karşıya.

Rapora göre APEC üyelerinin ekonomik büyümesi 2023’te yüzde 3,3’ten 2024’te yüzde 2,8’e, 2025’te ise yüzde 2,9’a düşecek. Dünyanın geri kalanının büyüme oranının bu yıl yüzde 2,6’dan yüzde 3,1’e çıkması bekleniyor. 2024 ve 2025’te yüzde 3,6.

battalgaziajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu