Haber

Antalya’da internet kafede tanışıp evinde ağırladığı kadın kabusu yaşattı! 250 bin lira zarara uğratıp kayıplara karıştı

Antalya’da yaklaşık 12 yıl önce Almanya’dan gelip Antalya’ya yerleşen Özgür Başoda, internet kafedeyken kendisini ‘Derya’ diye tanıtan 26 yaşındaki bir bayanla tanıştı. Başoda, evsiz olduğunu söyleyen bayanı konutuna davet etti. Akşam saatlerinde konuta geçen ikili, birlikte bir müddet kahve içip sohbet etti.

BİLGİSAYARI VE PARALARI ALIP KAÇTI

İlerleyen saatlerde ise mum ışığı ve müzik eşliğinde koltukta oturmaya devam eden ikilinin ortasında evvel yakınlaşma, akabinde aşk yaşandı. Sabah birlikte uyanan ikiliden Başoda, arkadaşıyla birlikte dışarıya çıkarken, genç bayan meskende çamaşır makinesine attığı eşyalarını asıp aşağı ineceğini ve akabinde kuaföre gideceğini söyledi. Vakit ilerlemesine rağmen genç bayana ulaşamayan Başoda, meskenine tekrar geldiğinde eşyalarının yerinde olmadığını fark etti. Başoda, arkadaşına ilişkin 190 bin pahasında kripto para hesabı bulunan dizüstü bilgisayarı, 12 bin lira pahasında saat, 2 bin TL nakit parası, powerbank, ses sistemi ve parfümlerinin çalındığını teziyle polise şikayetçi oldu. İhbarla birlikte olay yerine gelen polis takımları, parmak izleri alıp şüpheliyi bulmak için çalışma başlattı.

Öte yandan genç bayanın apartmandan bavulla iniş anları ve sokağa çıkması güvenlik kameralarına yansıdı.

“MUM KOYUP KAHVE FALAN DA YAPMIŞTIM”

Yaşadıklarını anlatan Özgür Başoda, “Mum koyup, kahve falan da yapmıştım. Sabah kalktığımızda benden kuaföre gidip tırnaklarını yaptırmak için 200 TL istedi. Öncesinde 2 bin lirasını cüzdanımdan almış ama fark etmemiştim. Ben arkadaşımla aşağı inmiştik. Anahtarın bir adedini ona vermiştim. Onu aradım, ‘tırnaklarını yaptıracağın kuaför burada var, gelecek misin?’ diye aradım. ‘Makineden çamaşırları çıkarmaya 9 dakika kaldı’ dedi. Baktım 15 dakika oldu, balkona da çamaşır asılmamış. Şüphelenip meskene geldim ve her şeyi gördüm. Eşyalarımı alıp bavula koymuş. Arkadaşımın içinde 190 bin TL pahasında kripto para hesabı bulunan dizüstü bilgisayarı da sayarsak 250 bin lira ziyanım var” dedi.

“BİR GECELİK AŞK 250 BİN TL’YE MAL OLDU”

Genç kadına seslenen Başoda, “Eşyalarımızı geri getirsin. Hırsızlık âlâ bir şey değil. İnanç istismarı denebilir buna. Ben sana kapımı açıyorum. Onun isteği dışında hiçbir şey yapmadım. 3 ay orta verdim. Artık meskene bayan arkadaş almayacağım. Bir gecelik aşk 250 bin liraya mal oldu” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu