Haber

ABD’nin başkenti Washington’da duyulan patlama sesi paniğe neden oldu

YENİ ABD’nin başkenti Washington’da duyulan büyük patlama sesi paniğe neden oldu.

Sosyal medya paylaşımlarında yerel saatle 15.30 sıralarında sonik patlama sesine benzer büyük bir gürültünün duyulduğu belirtildi.

Patlama nedeniyle konutlarda sarsıntının hissedildiği kaydedilirken, bazı sosyal medya kullanıcıları patlamanın olası bir askeri tatbikatla ilgili olabileceği yorumunu yaptı.

Vatandaşların acil durum hatlarını aramasının ardından polisin olayı Federal Havacılık İdaresi’ne (FAA) sorduğu kaydedilirken, İç Güvenlik Bakanlığı tweet attı, “Başkentte duyulan patlama sesinden haberdarız, herhangi bir tehdit yok. an.” kelime kullanıldı.

Daha sonra Annapolis Acil Durum İdare Ofisi’nin sosyal medya hesabından patlamaya “Savunma Bakanlığı’na bağlı izinli bir uçuş”un neden olduğu, ses hattının ötesine geçen askeri uçağın sonik patlamaya neden olduğu paylaşıldı.

Federal Havacılık İdaresi’nden yapılan yazılı açıklamada, Tennessee’den Long Island’a gitmek üzere havalanan Cessna tipi uçağın başkent üzerinde uçuşa yasak bölgeye girdiği, ardından da dağlık bir alana çarptığı bildirildi. Virginia’nın güneybatı bölgesi.

Yerel polis, uçağın düştüğünü duyurduktan birkaç saat sonra kurtarma ekibinin uçağın enkazına ulaştığını duyurdu.

Kazada yaralanan olmadığı belirtilen açıklamada, ilk belirlemelere göre kaza mahallindeki incelemelerin devam ettiği kaydedildi.

ABD basınında, söz konusu uçağın telsiz uyarılarına yanıt vermediği ve ardından F-16’ların ses üstü hızla acil müdahale yetkisi ile havalanarak ses patlamasına neden olduğu bilgisi yer aldı.

Ayrıca olay sırasında askeri jetlerin pilotun dikkatini çekmek için halkın görebileceği şekilde işaret fişekleri kullandığı, işaret fişeklerinin hızlı ve hızlı hareket etmesi nedeniyle yerdeki insanlar için tehlike oluşturmadığı belirtildi. tamamen söndürülmüş dağılma özelliği.

Uçağın neden davetlere cevap vermediği, uçakta kaç kişinin bulunduğu ve neden düştüğüne dair bilgi paylaşılmadı.

Beyaz Saray yetkilileri, olay sırasında Maryland askeri üssünde golf oynayan ABD Başkanı Joe Biden’ın bilgilendirildiğini açıkladı.

FAA’nın olayla ilgili soruşturmasını sürdürdüğü ve detayları daha sonra aktaracağı kaydedildi.

haber-araban.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu