Ekonomi

ABD’de e-ticarette “Siber Pazartesi” rekoru

HANDE BERKTAN

ABD’de internetten alışverişte yüksek oranlarda indirimlerin uygulandığı Siber Pazartesi’nde bu yıl 11,3 milyar dolarlık satışla rekor kırıldı. Siber Pazartesi Günü’nün e-ticaret hacmi bu yıl geçen yılın birebir gününe nazaran yüzde 5,8’lik artış gösterdi.

Alışveriş sitelerindeki süreçleri tahlil ederek e-ticaret hacmini ölçen Adobe Analytics’in açıkladığı sonuçlara nazaran, en çok satılan eserler ortasında oyuncaklar, oyun konsolları, legolar, Pokemon kartları, Dyson eserleri, pusetler, Apple saatler, dronlar ve dijital kameralar yer alıyor. En çok satışın olduğu oyuncak kümesindeki satışlar Ekim ayında olağan bir güne kıyasla yüzde 452’lik artış gösterdi.

Bu yıl Şükran Günü’nde 5,29 milyar dolar ve Black Friday’de 9,12 milyar dolarlık e-ticaret hacmine ulaşılmıştı. Adobe Digital Insights’ın Başanalisti Vivek Pandya yaptığı açıklamada, “Perakendeciler bu sezon yoğun indirimle talebi artırmak için doğru kararı verdi ve çevrimiçi harcamaları beklenenden daha yüksek seviyelere çıkardı.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu