Haber

4 kadına dikkat; Toplam 227 suç kayıtları var yine serbest kaldılar

İSTANBUL’da caddelerde dolaşarak bir şey sorma bahanesiyle aralarına aldıkları vatandaşların çantalarını çaldığı belirlenen 4 kadın gözaltına alındı. Daha önceden benzer suçlardan toplam 227 suç kaydı bulunan şüpheliler çıkarıldıkları mahkeme tarafından yine adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

GÜVENLİK KAMERALARI GÖRÜNTÜLEDİ

Beyoğlu, Fatih ve Güngören’de çok sayıda kişinin çantalarının çalındığını söyleyerek şikayetçi olması üzerine polis araştırma başlattı.

Güngören Nafiz Gürman Mahallesi Ahmet Kutsi caddesinde 5 Kasım’da yabancı asıllı 3 bayanın çantasını çalan hırsızların bir işyerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülendiği ortaya çıktı .Görüntülerde arabayla geldikleri anlaşılan 4 bayanın, yolda yürüyen bayanların yanına bir şey sorma mazeretiyle yaklaştıkları görüldü. Bayanların etrafını saran ve onların dikkatini dağıtan şüphelilerden birinin el çabukluğu ile çantayı çaldığı belirlendi.

SUÇ MAKİNESİ ÇIKTILARPolis olayla ilgili yürüttüğü soruşturmada şüpheliler Yaren Ç.(25), Tuğçe K.(30), Nuray T.(59) ile Sevilay K.(54)’yı gözaltına aldı. Poliste yapılan incelemede şüphelilerin adeta birer suç makinesi oldukları ortaya çıktı. Yaren Ç.’nin daha evvelce 128, Tuğçe K.’nın 20, Nuray T.’nin 39, Sevilay K.’nın ise 40 adet benzeri cürümlerden kaydının olduğu belirlendi.

ADLİ DENETİM KURALIYLA HÜR BIRAKILDILARHırsızlık Ofis Amirliğinde süreçleri yapılan şüphelilerin Beyoğlu, Fatih ilçelerin de de emsal dolandırıcılık olayları gerçekleştirdikleri tespit edildi.  Poliste süreçleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Daha öncede tekraren isimli denetim koşuluyla özgür bırakıldığı öğrenilen Yaren Ç. ve hata ortakları oldukları tez edilen şüpheliler tekrar isimli denetim kuralıyla özgür bırakıldılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu